Węgiel | Węgiel

Oznaczony jako: ‘Węgiel’

Produkcja prądu – to się opłaca?

Węgiel kontra OZE

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii za kilka miesięcy wejdzie w życie. Zainteresowani uruchomili kalkulatory. Cena skupu zielonej energii jest gwarantowana i wynosi 75 groszy za 1kWh. Wszystko wygląda na to, że jest to jak na polskie warunki bardzo rewolucyjny projekt.

Czy przestaniemy korzystać z węgla aby podgrzać w domu ciepłą wodę? Może nie od razu, ale z czasem na pewno, zwłaszcza, że kopalnie węgla przeżywają kryzys. Ci którzy przymierzają się do wybudowania domu powinni przyjrzeć się temu co przygotowuje Bank Ochrony Środowiska. Ban obiecuje, że w ciągu miesiąca pojawi się projekt „SAMOspłacającego się domu”. czytaj dalej “Produkcja prądu – to się opłaca?” »

W naszym składzie wykopaliście:

 polski pomysł na dwutlenek wegla  poradnik palacza węgla  węgiel brunatny eco lignite  www ciechno w goleniowie wegiel 

Czym ogrzać dom?

Ogrzewanie dobre dla środowiska

Spalanie gazu nie jest obojętne dla środowiska. Podczas spalania powstają spaliny, jednak są one dość czyste, najczystsze ze wszystkich produktów spalania popularnych paliw na rynku. Zawartość dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, sadzy jest na pewno mniejsza niż w przypadku spalania oleju, benzyny, a tym bardziej węgla. Dlatego od przeszło kilkunastu lat ekolodzy namawiają do zastępowania kotłowni węglowych gazowymi. Tę zaletę gazu doceniono również w przypadku pojazdów mechanicznych. W wielu dużych aglomeracjach uciążliwe dla środowiska silniki Diesla w autobusach miejskich zastąpiono napędzanymi gazem. czytaj dalej “Czym ogrzać dom?” »

W naszym składzie wykopaliście:

 EKO-LIGNITE Węgiel brunatny  naj ogrzewanie domu  eko-lignite pl  czym ogrzac dom  aktualne ceny ekogroszku szemud  węgiel brunatny a eco lignit  węgiel brunatny lignite spalanie  spalanie ekogroszku  naj bardziej ekonamiczne ogrzewanie domu  spaliny ze spalamia węgla kamiennego  aktualne ceny eko groszku trojmiasto  eko-lignite ogrzewanie  eko-lignite jako na  eko lignite sprzedaż  eko lignite spalanie  cena ekogroszku naj taniej  węgiel poznań sprzedarz 

Menu
Szukaj
Grudzień 2015
P W Ś C P S N
« sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031