Rodzaje Węgla | Węgiel

Archiwum dla: ‘Rodzaje węgla’

Miał Węglowy 0-20

Miał węgla kamiennego

grey Miał Węglowy 0 20Tak naprawdę węgiel zaczyna się doceniać dopiero podczas mroźnych, zimowych wieczorów, kiedy podtrzymuje on ciepło domowego ogniska. Ci którzy wybrali miał węglowy do ogrzewania swoich domostw coś na ten temat wiedzą. Miał kamienny daje maximum ciepła poprzez wysoką zawartość opałową, minimalną ilość popiołu, ponieważ ma niską zawartość popiołu i minimum siarki, ponieważ zawartość siarki jest niewielka. Tak naprawdę przy zastosowaniu kotła do miału z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym palenie w piecu staje się prawie bezobsługowe. czytaj dalej “Miał Węglowy 0-20” »

W naszym składzie wykopaliście:

 spalanie mulu weglowego w piecach co  wartosc opalowa wegla kamiennego  rodzaje kaloryczności miału  rodzaje miału węglowego  kaloryczność miału węgla  jak podnieśc kaloryczność miału węglowego  rodzaje wegla i ich kalorycznosc  tani miał  wartosc opalowa dla wegla kamiennego  rodzaje eko lignite  produkcja węgla kamiennego i jego zastosowanie  porównanie popiołów pospaleniu z wegla brunatnego i kamiennego  omowic rodzaje wegli kamiennych  czy w piecach z podajnikiem mozna palic molem  eko lignite do pieca  gatunki flotu  jak podnieść kaloryczność miału  kategorie kaloryczności miału opałowego  klasa energetyczna węgla a jego cena  mial wegla kamiennego cena  mul 23 wegiel  cena wegla kamiennego kostka 

Węgiel gruby typu Orzecho – Kostka

węgiel kamienny orzecho – kostka

grey Węgiel gruby typu Orzecho   KostkaWęgiel kamienny orzecho – kostka posiada wymiary ziaren od 200 mm do 500 mmm, a jego kaloryczność kształtuje się na poziomie 30 MJ/kg. Węgiel w sorcie orzecho – kostka cechuje się wydłużonym czasem spalania w porównaniu do węgla w drobniejszym sorcie takim jak orzech czy też miał. Ponieważ temperatura spalania kostki jest optymalna, jest więc też bardziej wydajna, a dzięki temu redukuje się utratę ciepła przez komin.

Orzecho – Kostka to najlepszej jakości węgiel kamienny, który umiejscowiony jest w grupie antracytów i jak na dobry węgiel przystało posiada widoczne złote przebarwienia. czytaj dalej “Węgiel gruby typu Orzecho – Kostka” »

W naszym składzie wykopaliście:

 ceny wegla 2013 listopad  gruby węgiel  jak nazwany jest gruby węgiel  węgiel gruby kostka  wegiel kostka sprzedaz 

Węgiel kamienny typu „Orzech”

węgiel kamienny orzech

grey Węgiel kamienny typu OrzechWęgiel kamienny orzech  o wymiarach 40 -80 mm i kaloryczności 28 MJ/kg jest bardzo wydajnym paliwem. Można go z powodzeniem wykorzystać w piecach uniwersalnych oraz w piecach kaflowych. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym paliwem wśród naszych klientów. Węgiel kamienny w sorcie orzech jest „czysty” pod względem zawartości tzn nie ma w nim miału węglowego, ani też groszku. Zakup sortu orzech w naszym składzie opału, to zakup który się opłaca.

czytaj dalej “Węgiel kamienny typu „Orzech”” »

W naszym składzie wykopaliście:

 wegiel kamienny typu 31 

Miał z groszkiem – szczegóły

Miał węgla kamiennego „z groszkiem”

 

grey Miał z groszkiem   szczegółyMiał węglowy „z groszkiem”posiada wymiary do 32mm i wartości opałowej 25 MJ/t to idealne połączenie jakości i ceny. Miał z groszkiem polecany jest szczególnie do pieców miałowych oraz z podajnikiem tłokowym. Odpowiednia zawartość części lotnych w groszkomiale sprawia, że łatwo się odpala, a zawarty groszek w miale minimalizuje możliwość uszkodzenia pieca. Stabilne spalanie powoduje, że nie tworzą się tzw. Bochny. Mała wilgotność gwarantuje długi proces spalania. czytaj dalej “Miał z groszkiem – szczegóły” »

Węgiel brunatny – szczegóły

Węgiel Brunatny – kęsy

grey Węgiel brunatny – szczegółyKęsy Węgla brunatnego GRUBEGO dostępne w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu są wielkości ok. 40 – 300 mm.

Posiadamy w swojej ofercie sort węgla brunatnego grubego, który pochodzi z polskich kopalń. Węgiel brunatny jest wydobywany w Polsce od 1980 roku. Zaletą węgla brunatnego jest to, że popiół ze spalenia węgla brunatnego możemy wykorzystać jako nawóz na trawniki lub pod inne rośliny niekwasolubne. Sam węgiel brunatny również w czystej postaci można wykorzystać w ogrodzie. Stosowany jako nawóz naturalny zwiększa plony o jakieś 20 % i pochłaniania także metale ciężkie takie jak ołów i kadm. czytaj dalej “Węgiel brunatny – szczegóły” »

W naszym składzie wykopaliście:

 okreslanie wartosci opalowej wegla brunatnego  ceny wengla brunatnego  swietokrzyskie sprzedarz wegla brunatnego  kaloryczność naturalna węgla brunatnego  kaloryczność węgla kamiennego a brunatnego  spalanie wegla kalorycznosc  sprzedaz wegla brunatnego 2014 

Miał importowany

Miał importowany

grey Miał importowanyW naszym składzie opału w tym sezonie pojawiła się nowość. Oferujemy Państwu miał importowany.  Importowany przez nas miał węglowy ma bardzo dobrą kaloryczność (jego wartość opałowa to ok. 21 tys. kJ/kg),  zawartość siarki 0,3%. Ten sort węgla kamiennego ma dużą ilość nadziarna. Jest wysokokaloryczny, dlatego zaspokaja zapotrzebowanie na niskobudżetowe paliwo miałowe.

Zalecenia podczas palenia mieszanką energetyczną w piecu:

Miał importowany musi być palony mokry, proces rozpalania należy rozpocząć od paleniska  i nie należy jej dosypywać w trakcie palenia. Powinno się jedynie podnieść obroty dmuchawy tak, aby powietrze było w stanie przejść przez zład paliwa.

czytaj dalej “Miał importowany” »

W naszym składzie wykopaliście:

 mieszanka energetyczna  wartość opałowa flotu  wartosc opalowa flotu  muł weglowy cena  sprzedaz mulu weglowego kampinos  palenie mułem węglowym  mokry muł do pieca  miał muł węglowy flot  wartosc energetyczna flotu  palenie flotem od góry  spalanie flotu  mul do palenia ceny  jak palic mulem  palenie w piecu flotem  muł cena tanio  muł energetyczny tanio  muł opałowy cena  składniki do produkcji brykitu z miału węglowego  palenie mułem  muł węglowy spalanie  muły węglowe normy klasyfikacji  palenie flotem od góry w piecu  palenie flotem w piecu z dmuchawa  proces spalania miału węglowego  tempreatura spalania mułu  brykiet z flotu  brykiety wegla flotu  jak palic flotem mulem w piecu  co to jest mul opalowy  aktualna cena mulu  energetyczny muł węglowy  flot węglowy wartość opałowa  spalanie mułu i flotu  skladniki do produkcji brykietu z mialu weglowego  sprzedaż flotu i mułu  wartość opałowa muł węglowy  wartość opałowa węgla mułu flotu  wartosci opalowe  produkcja muł  sprzedaz flotu mulu  wartosci opalowe mulu floty  produkcja brykietu z mułu  produkcja brykietu z mialu wegla kamiennego  wartośćopałowa flotu  wartość opałowa mokrego miału  sklady wegla floto mul  spalanie mułów węglowych  spalanie mokrego mialu  wartość energetyczna węgla miału mułu  spalanie flotu mułu 

Miał Energetyczny w klasie IIA (MIIA)

Miał Energetyczny w klasie IIA (MIIA)

grey Miał Energetyczny w klasie IIA (MIIA)Mamy do zaoferowania Państwu miał energetyczny. Niska cena i dość wysoką kaloryczność tego miału powoduje, że cieszy się on dużym powodzeniem wśród naszej klienteli.

Jeśli posiadacie państwo kocioł na paliwa stałe to można u nas zakupić również alternatywne paliwa, takie jak różne odmiany węgla kamiennego(orzech, groszek), które charakteryzują się małymi zdolnościami do koksowania. czytaj dalej “Miał Energetyczny w klasie IIA (MIIA)” »

W naszym składzie wykopaliście:

 Miał IIA w klasie 22-18-06  miał energetyczny