Rodzaje Węgla | Węgiel

Archiwum dla: ‘Rodzaje węgla’

Kamienna Kostka

węgiel kamienny „Kostka”

KostkaWęgiel kamienny kostka posiada wymiary ziaren od 200 mm do 500 mmm, a jego kaloryczność kształtuje się na poziomie 28 MJ/kg. Węgiel w sorcie kostka  cechuje się wydłużonym czasem spalania w porównaniu do węgla w drobniejszym sorcie takim jak orzech czy też miał. Ponieważ temperatura spalania kostki jest optymalna, jest więc też bardziej wydajna, a dzięki temu redukuje się utratę ciepła przez komin.
Kostka to najlepszej jakości węgiel kamienny, który umiejscowiony jest w grupie antracytów i jak na dobry węgiel przystało posiada widoczne złote przebarwienia. czytaj dalej “Kamienna Kostka” »

W naszym składzie wykopaliście:

 ile kosztuje tona miału sławięcice  sklad wegla suwalki ul utrata  sprzedaz wegla kamiennego na przestrzeni lat  www dobry wegiel  zawartość siarki dla wegla 

Orzech Płukany

węgiel kamienny orzech płukany

OrzechWęgiel kamienny orzech  o wymiarach 40 -80 mm i kaloryczności 29 MJ/kg jest bardzo wydajnym paliwem. Można go z powodzeniem wykorzystać w piecach uniwersalnych oraz w piecach kaflowych. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym paliwem wśród naszych klientów. Węgiel kamienny w sorcie orzech jest „czysty” pod względem zawartości tzn nie ma w nim miału węglowego, ani też groszku, a dodatkowo został przepłukany, czyli kamienia też nie posiada.. Zakup sortu orzech w naszym składzie opału, to zakup który się opłaca. czytaj dalej “Orzech Płukany” »

W naszym składzie wykopaliście:

 skład węgla drzewnego 

Miał Węglowy 0-20

Miał węgla kamiennego

Tak naprawdę węgiel zaczyna się doceniać dopiero podczas mroźnych, zimowych wieczorów, kiedy podtrzymuje on ciepło domowego ogniska. Ci którzy wybrali miał węglowy do ogrzewania swoich domostw coś na ten temat wiedzą. Miał kamienny daje maximum ciepła poprzez wysoką zawartość opałową, minimalną ilość popiołu, ponieważ ma niską zawartość popiołu i minimum siarki, ponieważ zawartość siarki jest niewielka. Tak naprawdę przy zastosowaniu kotła do miału z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym palenie w piecu staje się prawie bezobsługowe. czytaj dalej “Miał Węglowy 0-20” »

W naszym składzie wykopaliście:

 kolor wegla brunatnegi  wartosc opalowa wegla kamiennego  polecany wegiel  spalanie mulu weglowego w piecach co  rodzaje miału węglowego  sklad wegla wrocław zakrzowska  rodzaje kaloryczności miału  klasa wegla  tani miał  kaloryczność miału węgla  jak podnieśc kaloryczność miału węglowego  tani miał węglowy łódz  wegiel wysokokaloryczny kolor popiołu  rodzaje wegla i ich kalorycznosc  rodzaje wegla2015 cena  wartosc opalowa dla wegla kamiennego  sklad wegla wroclaw zakrzowska  tania masz węglowe koszalin  tani mial  cena wegla kamiennego kostka  rodzaje eko lignite  czy w piecach z podajnikiem mozna palic molem  eko lignite do pieca  gatunki flotu  jak podnieść kaloryczność miału  kategorie kaloryczności miału opałowego  klasa energetyczna węgla a jego cena  mial wegla kamiennego cena  miał węglowy wrocław  mul 23 wegiel  omowic rodzaje wegli kamiennych  porównanie popiołów pospaleniu z wegla brunatnego i kamiennego  produkcja węgla kamiennego i jego zastosowanie  rodzaje egla  wysokokaloryczny gatunek węgla 

Węgiel gruby typu Orzecho – Kostka

węgiel kamienny orzecho – kostka

Węgiel kamienny orzecho – kostka posiada wymiary ziaren od 200 mm do 500 mmm, a jego kaloryczność kształtuje się na poziomie 30 MJ/kg. Węgiel w sorcie orzecho – kostka cechuje się wydłużonym czasem spalania w porównaniu do węgla w drobniejszym sorcie takim jak orzech czy też miał. Ponieważ temperatura spalania kostki jest optymalna, jest więc też bardziej wydajna, a dzięki temu redukuje się utratę ciepła przez komin.

Orzecho – Kostka to najlepszej jakości węgiel kamienny, który umiejscowiony jest w grupie antracytów i jak na dobry węgiel przystało posiada widoczne złote przebarwienia. czytaj dalej “Węgiel gruby typu Orzecho – Kostka” »

W naszym składzie wykopaliście:

 gruby węgiel  ceny wegla 2013 listopad  jak nazwany jest gruby węgiel  węgiel gruby kostka  wegiel gruby kostka cena  wegiel kostka sprzedaz 

Węgiel kamienny typu „Orzech”

węgiel kamienny orzech

Węgiel kamienny orzech  o wymiarach 40 -80 mm i kaloryczności 28 MJ/kg jest bardzo wydajnym paliwem. Można go z powodzeniem wykorzystać w piecach uniwersalnych oraz w piecach kaflowych. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym paliwem wśród naszych klientów. Węgiel kamienny w sorcie orzech jest „czysty” pod względem zawartości tzn nie ma w nim miału węglowego, ani też groszku. Zakup sortu orzech w naszym składzie opału, to zakup który się opłaca.

czytaj dalej “Węgiel kamienny typu „Orzech”” »

W naszym składzie wykopaliście:

 wegiel kamieny ceny wolsztyn  palenie orzechem  wegiel kamienny z wieczorka  cena tony wegla typu orzech  ceny wegla orzecha opole  sprzedaz wegla w zgorzelcu  Emisja dwutlenku wegla z hałd pogórniczych  węgiel kamienny orzech charakterystyka  wegiel kamienny typu 31  wegiel kamienny orzech cena jawor 

Miał z groszkiem – szczegóły

Miał węgla kamiennego „z groszkiem”

 

Miał węglowy „z groszkiem”posiada wymiary do 32mm i wartości opałowej 25 MJ/t to idealne połączenie jakości i ceny. Miał z groszkiem polecany jest szczególnie do pieców miałowych oraz z podajnikiem tłokowym. Odpowiednia zawartość części lotnych w groszkomiale sprawia, że łatwo się odpala, a zawarty groszek w miale minimalizuje możliwość uszkodzenia pieca. Stabilne spalanie powoduje, że nie tworzą się tzw. Bochny. Mała wilgotność gwarantuje długi proces spalania. czytaj dalej “Miał z groszkiem – szczegóły” »

W naszym składzie wykopaliście:

 wilgotność węgla a spalanie 

Węgiel Brunatny – szczegóły

Węgiel Brunatny – Orzech

Kęsy Węgla brunatnego GRUBEGO dostępne w naszym składzie opału przy ul. Łebskiej 14 w Poznaniu są wielkościdochodzącej do ok. 150 mm.

Posiadamy w swojej ofercie sort węgla brunatnego grubego, który pochodzi z polskich kopalń. Węgiel brunatny jest wydobywany w Polsce od 1980 roku. Zaletą węgla brunatnego jest to, że popiół ze spalenia węgla brunatnego możemy wykorzystać jako nawóz na trawniki lub pod inne rośliny niekwasolubne. Sam węgiel brunatny również w czystej postaci można wykorzystać w ogrodzie. Stosowany jako nawóz naturalny zwiększa plony o jakieś 20 % i pochłaniania także metale ciężkie takie jak ołów i kadm. czytaj dalej “Węgiel Brunatny – szczegóły” »

W naszym składzie wykopaliście:

 kopalnia konin cena wegla  okreslanie wartosci opalowej wegla brunatnego  swietokrzyskie sprzedarz wegla brunatnego  punkt sprzedazy węgla brunatny w limanowej  kopalnie węgla brunatnego bogatynia ceny  złoza strategiczne w polsce wegla brunatnego 2014  ceny wengla brunatnego  Jakie związki oprócz dwutlenku wegla powstaja przy spalaniu wegla  węgle brunatny - i ciekawostki  węgiel brunatny w rabatach  cena węgla brunatny Ruskiego  sprzedaz wegla brunatnego 2014  spalanie wegla kalorycznosc  sklad opalu w grudziadzu dragacz michale ile kosztuje wegel brunatny  ceny wegla brunatnego w Adaminie  ceny wegla brunatnego w lukowie  Ceny wegla w grudziadzu w 2015 rok  kaloryczność węgla kamiennego a brunatnego  kaloryczność naturalna węgla brunatnego  KALORYCZNOŚĆ AKCYZA WĘGIEL  cena wegla brunatnego we Włocławku 

Miał importowany

Miał importowany

W naszym składzie opału w tym sezonie pojawiła się nowość. Oferujemy Państwu miał importowany.  Importowany przez nas miał węglowy ma bardzo dobrą kaloryczność (jego wartość opałowa to ok. 21 tys. kJ/kg),  zawartość siarki 0,3%. Ten sort węgla kamiennego ma dużą ilość nadziarna. Jest wysokokaloryczny, dlatego zaspokaja zapotrzebowanie na niskobudżetowe paliwo miałowe.

Zalecenia podczas palenia mieszanką energetyczną w piecu:

Miał importowany musi być palony mokry, proces rozpalania należy rozpocząć od paleniska  i nie należy jej dosypywać w trakcie palenia. Powinno się jedynie podnieść obroty dmuchawy tak, aby powietrze było w stanie przejść przez zład paliwa.

czytaj dalej “Miał importowany” »

W naszym składzie wykopaliście:

 mieszanka energetyczna  wartość opałowa flotu  muł weglowy cena  wartosc opalowa flotu  mokry muł do pieca  palenie mułem węglowym  palenie mulu  wartosc energetyczna flotu  miał muł węglowy flot  jak palic mulem  sprzedaz mulu weglowego kampinos  palenie flotem od góry  spalanie flotu  składniki do produkcji brykitu z miału węglowego  mul do palenia  proces spalania miału węglowego  mul do palenia ceny  palenie mułem  palenie w piecu flotem  palenie flotem w piecu z dmuchawa  palenie flotem od góry w piecu  muły węglowe normy klasyfikacji  muł węglowy spalanie  muł węglowy  muł opałowy cena  muł energetyczny tanio  muł cena tanio  muł cena  mul weglowy  jak palic flotem mulem w piecu  brykiet z flotu  co to jest mul opalowy  tempreatura spalania mułu  brykiety wegla flotu  flot wartość opałowa  brykiet z mułu  wartość opałowa mułu węglowego  flot węglowy wartość opałowa  aktualna cena mulu  energetyczny muł węglowy  produkcja flotu  palenie od góry flotem  wartość opałowa węgla mułu flotu  wartosc kaloryczna brykietu z mialu wegla brunatnego  produkcja brykietu z mułu  wartosci opalowe  zasady palenia mulem weglowym  palenie w piecu co od góry  wytwarzanie opału z mułu rzecznego  wartośćopałowa flotu 

Miał węglowy 0-8

Miał węgla kamiennego 0-8

Mamy do zaoferowania Państwu miał węglowy o granulacji ziarna do 8mm. Niska cena i dość wysoką kaloryczność tego miału powoduje, że cieszy się on dużym powodzeniem wśród naszej klienteli. Powstaje z sortu węgla kamiennego wysokiej jakości i kaloryczności. Polecany jest do pieców miałowych oraz zasypowych.

Miał kamienny w dzisiejszych czasach jest rozwiązaniem nie tylko tańszym i opłacalnym, ale jednocześnie nowoczesnym, a co za tym idzie innowacyjnym. Wartość opałowa oraz pozostałe parametry węgla w tym sorcie zapewniają wysoką wydajność oraz dobrą charakterystykę procesu spalania. Miał kamienny tej klasy w mniejszym stopniu szkodzi środowisku naturalnemu. czytaj dalej “Miał węglowy 0-8” »

W naszym składzie wykopaliście:

 cena miału 2015  Miał IIA w klasie 22-18-06  miał energetyczny 

Menu
Szukaj
Listopad 2015
P W Ś C P S N
« sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30